Kasa Devirme Ataşman

Farklı alanlardaki işletmeler arasında kullanımı her geçen gün artış gösteren kasa boşaltma ataşman modelleri, dökme yüklerin taşınması ve boşaltılması aşamasında kullanılan ekipmanlar arasında kendine yer buluyor. Birbirinden farklı sektördeki işletmeler tarafından kullanılan bu ataşmanlar gerek iş güvenliği gerekse verimlilik aşamasında büyük avantajları ortaya koyar. Genel olarak çeşitli endüstrilerde yer alan işletmelerde farklı amaçlar ile kasa boşaltma ataşmanları kullanılır.

Tarım ve Bahçecilik

 Büyük miktarlardaki saman, yem, tahıl ve diğer tarım ürünleri; kasa boşaltma ataşmanları kullanılarak taşınabilmesinin yanı sıra depolama alanlarına ya da taşıma araçlarına boşaltılması aşamasında büyük bir kolaylık sağlar. Bununla birlikte tarım alanlarında ya da bahçelerde gerçekleştirilen toprak işleme işlemleri esnasında çıkacak olan malzemeler, b ataşman kullanılarak kolay bir şekilde taşınarak istenilen alana boşaltılabiliyor.

Depolama ve Geri Dönüşüm

 Atık malzemelerinin toplanmasının yanı sıra taşınması esnasında kasa boşaltma ataşmanlarının etkili şekilde kullanılmakta olduğu görülebilir. Ataşman kullanılarak yapılacak olan işlemler atık yönetim sürecini kolaylaştırırken gerçekleştirilecek çalışma sırasındaki verimliliği de ciddi oranda arttırmayı başarır.

Çeşitli ve büyük miktarlardaki malzemelerin taşınmasının ve depolanmasının gerektiği süreçlerde kasa boşaltma ataşmanının kullanılması, bu işlemlerin çok daha kısa bir süre içerisinde taşınmasını sağlar.

Liman ve Malzeme Taşıma

 Liman gibi büyük alanlarda ve malzemelerin taşınmasının gerektiği durumlarda işletmeler tarafından kasa boşaltma ataşmanı kullanılır. Bu aşamada en fazla tercih edildikleri alanların başında konteyner taşımacılığı geliyor. Konteynerlerin limanlarda gemilere yüklenmesi ya da indirilmesi işlemleri esnasında bu ekipman etkili sonuçları beraberinde getirir. Böylece en hızlı ve verimli şekilde konterneylerin ilgili alana boşaltılması mümkün olur.

Bunun yanı sıra gerek limanlarda gerekse malzeme taşıma işlemleri esnasında kasa boşaltma ataşmanı kullanılarak büyük miktarlardaki malzemelerin taşınması ve sonrasında boşaltılması adına kullanılır. Ataşman kullanılarak yapılacak bu işlemler yalnızca zaman tasarrufu sağlamaz. Aynı zamanda iş süreçlerinin de daha güvenli ve verimli hale gelmesi adına önemli sonuçları ortaya çıkartır.

Madencilik ve Taş Ocakları

 Madenlerden çıkartılan cevherler, kasa boşaltma ataşmanlarına yüklendikten sonra istenilen yere herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılmadan taşınmasının ardından taşıma açlarına ya da işleme tesisine götürülerek boşaltılabilir.

Taş ocaklarında ya da kömür madenlerinde yapılan çalışmalar sonucunda çıkartılan kömür ve kayaçlar, kasa boşaltma ataşmanlarının kullanılması ile beraber stoklama alanlarına ya da taşıma araçlarına boşaltılır.

İnşaat Endüstrisi

 Konu kasa boşaltma ataşmanları olduğu zaman en fazla tercih edildikleri alanların başına inşaat geliyor. Kum, tuğla, beton, çakıl gibi farklı inşaat malzemelerin taşınarak istenilen yere boşaltılması söz konusu olduğunda sıklıkla bu ataşman tercih edilir.

Gerçekleştirilen yıkım süreci sonucunda ortaya çıkan atıklar ve molozlar kasa boşaltma ataşmanlarının kullanılması sonrasında ilgili alanlardan kaldırılarak uygun bir alana boşaltılması çok daha kolay bir hale gelir.

Belirli bir alanda yapılan kazı çalışmaları esnasında çıkacak toprak ve kazı malzemelerinin başka bir alana taşınarak boşaltılması gerektiği durumlarda, insan gücü kullanılarak çok daha uzun sürebilecek çalışmalar, kasa boşaltma ataşmanı kullanılarak ilgili yere boşaltılır.

Kasa boşaltma ataşmanları günümüzde farklı endüstrilerdeki işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilen ekipmanlardan bir tanesi haline gelmiş durumda. Bu ekipmandan maksimum şekilde verim almak isteyenlerin mutlaka kullanılmak istenilen alana ve takılacağı makineye tam anlamıyla uyum gösterecek modeller arasından seçim yapılması gerekiyor. Ataşmanı kullanacak operatörün bu alandaki deneyimi, yapılacak boşaltma işleminin yalnızca daha kısa sürede yapılmasını sağlamaz. Aynı zamanda iş güvenliğini de üst seviyelere çıkartır.