Kasa Devirme Ataşman

Ataşmanların ilk olarak kullanımına başlandığı zamanlardan itibaren artık önceki dönemlerde yapılması son derece zor ve zahmetli olan işler ile alakalı çalışmalar son derece kolay bir hale getirilmeye başlanıyor. Konu ile alakalı yapılan araştırmalar esnasında da görülebileceği üzere artık ataşman modelleri, kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahip olacak şekilde özel olarak hazırlanıyor. Var olan modeller arasında yer alan kasa devirme ataşmanları da doğru şekilde kullanılmaları halinde insanlara son derece ciddi faydalar sağlaması ile ön plana çıkıyor.

Genel olarak bakıldığı zaman da görülebileceği üzere kasa devirme ataşmanı, lojistik ve endüstriyel sektörlerde sıklıkla tercih edilen ekipmanlar arasında kendine yer buluyor. En basit tabir ile bu ekipman forklift ya da paletli araçların kullanılmakta olduğu taşıma, üretim ve depolama süreçlerinde; yatay konuma sahip olan kasaların sorunsuzca dikey konuma getirilmesini sağlar. Yapılacak olan bu işlem, yalnızca ürünlerin taşınması aşamasında değil daha yüksekteki raflara yerleştirilmesi ya da üretim süreçleri sırasında da kısa sürede etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Kasa devirme ataşmanı genellikle dayanıklı plastikten ya da metalden üretilir. Forkliftin çatal kısmına takıldıktan sonra forkliftte yer alan hidrolik sistem kullanılarak yatay pozisyondaki kasalar kolaylıkla dikey pozisyona getirilebilir.

Kullanıma sunulan kasa devirme ataşman modellerinin genel olarak iki tarafında kollar ya da tutucular yer alır. Bunların temel amacı ise kasaları sabitlemek ve dengelemektir. Dolayısıyla devirme işlemi yapılırken atılacak adımlar için gerekli güvenliğin alınması da mümkün hale gelmiş olur.

Kasa Devirme Ataşmanlarınn Avantajları

Henüz ataşmanların aktif olarak kullanılmadığı zamanlarda kasaların devrilmesi ve depolanması işlemleri sırasında çok daha fazla insan gücünün kullanılması gerekiyordu. Üstelik buna rağmen gerçekleştirilen çalışmalar istekleri yerine getirme konusunda çok da başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıyordu. Fakat zamanın ilerlemesi ve insanların taleplerinin çok iyi bir şekilde yerine getirilmesi aşamasında artık çalışmalar çok daha aktif bir şekilde gerçekleştirilmeye başladı. Ve yapılan çalışmalar sonucunda da ataşman kullanımı artık daha öncesinde olmadığı kadar yaygınlaştı.

Kasa devirme ataşmanı insanlara hem zaman tasarrufundan hem de iş gücünden ciddi anlamda tasarruf sağlar. Çünkü insan gücü ile kasaların teker teker döndürülmesi süreciyle zaman geçirmek yerine ataşmanın kullanılması sonrasında son derece verimli ve hızlı bir şekilde kasaların dikey konuma getirilmesi mümkün hale geliyor. Bununla beraber çalışanların zorlu pozisyonlarda çalışma riskini azaltıp güvenliği arttırırken aynı zamanda ağır kaldırmalarının beraberinde getirmiş olacağı olumsuz durumlara karşı da en iyi şekilde önlemlerin alınması sağlanır.

Doğru şekilde kullanılacak kasa devirme ataşmanı sayesinde üretim ve depolama alanlarının kullanım aşamasında çok daha fazla alana yüksek oranda ürün yerleştirilmesi mümkün hale gelir. Çünkü kasaların dikey bir şekilde ilgili alana istiflenmesi demek, çok daha fazla alana sahip olunması anlamına gelir. Aynı zamanda ürünlerin son derece taşınmasını ve istiflenmesini de son derece kolay bir hale getirmiş olur. Üstelik bu aşamada kasaların ne kadar ağır olduğunun da bir önemi yoktur. Gerekli detayların üzerinde durularak kasa devirme ataşmanının kullanılması ile beraber ürünlerin çok daha güvenli şekilde taşınmasını sağlar. Bu da ürünlerin hasar görme oranını minimum düzeylere indirir. Her geçen gün farklı sektörlerde kullanılmaya başlanmış olan kasa devirme ataşmanları sayesinde artık zorlu süreçleri beraberinde getirmekte olan kasaların dikey hale getirilerek yerleştirilmesi son derece kolay bir hale geliyor. Böylece işletmeler gerekli süreci yalnızca zamandan değil aynı zamanda iş gücünden de tasarruf ederek geçirmeyi başarıyor.