kasa devirme ataşmanı

Farklı alanlarda çalışmaların gerçekleştirmekte olan işletmeler için gerek üretim gerekse taşıma ve depolama süreçleri oldukça önemlidir. Bu aşamada meydana gelebilecek tek bir olumsuzluk ile birlikte ortaya planların aksamasına sebebiyet verecek ciddi olumsuzluklar çıkabilir. Kasa devirme ataşmanı kullanımı konusunda artık işletmelerin büyük bir kısmı en iyi sonuçları elde etmek adına gerekli olan adımların her birini eksiksiz şekilde atmayı hedefliyor. Her geçen işletmelerin taleplerini artırmak adına yapılan çalışmalar ile beraber artık işletmeler kasaların dikey haline getirilerek taşınıp istiflenmesi konusuna son derece etkileyici sonuçları elde etmeyi başarıyor.

 

Endüstriyel sektörler için son derece önemli role sahip olan ve farklı faydaları beraberinde getiren kasa devirme ataşmanları; üretim, lojistik, depolama gibi çeşitli aşamalarda kullanılarak iş güvenliği, iş süreçlerinin düzenliliği ve verimlilik gibi alanlarda çeşitli avantajları işletmelere sağlamayı hedefler.

Kasa Devirme Ataşmanları Endüstriyel Alanda Hangi Avantajları Ortaya Çıkartır?

  • Lojistik ve Depolama: Kasa devirme ataşman modelleri, depolama ve lojistik sektöründe sıklıkla kullanılan ekipmanlar arasındaki yerini almış durumda. İşletmeler tarafından kullanılmakta olan kasaların dikey bir konuma getirilmesi, depolama alanının çok daha etkili şekilde kullanılabilmesine olanak sağlar. Çünkü kasaların dikey bir şekilde istiflenmesi, çok daha fazla alanın elde edilmesi anlamına gelir. Böylece ürünler bu alana en düzenli şekilde depolanmış olur. Bununla birlikte kasa devirme ataşmanının doğru şekilde kullanılması ile beraber yalnızca kasalar taşınmaz. Aynı zamanda yüksek raflara yerleştirilmesi gibi çeşitli lojstik süreçlerde de işletmelere kolaylık sağlanır.

 

  • İş Güvenliği: Kasaların ağır olması, bunları taşıyacak kişilerin zorlu çalışma koşullarında olması anlamına gelir. Bu durumda ise çalışma esnasında çalışanların yaralanma riskini yüksek oranda arttırır. Kasa devirme ataşman modelleri ise kasaların insan gücü ile döndürülmesini ve taşınmasını engeller. Bunun yerine var olan hidrolik sistem sayesinde kasalar güvenli şekilde devrilerek istenilen yere yerleştirilmesini sağlar. Yapılacak çalışmalar iş güvenliği açısından da işletmelere önemli oranda avantaj sağlar.

 

  • Ürünlerin korunması: Manuel bir şekilde kasaların döndürülmesi ya da taşınması esnasında kasalarda yer alan ürünlerin zarar görme riski ciddi oranda yüksektir. Özellikle de ağır olan kasaları insanlar taşırken bir süre sonrasında artık hem istenilen yere götürülmesi hem de yerleştirilmesi aşamasında ortaya son derece ciddi sorunlar çıkabilir. Kasa devirme ataşmanlarının doğru şekilde kullanılması ise sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasının yanı sıra kasaların içerisindeki ürünlerin zarar görme riskini de en düşük seviyelere indirir. Çünkü kasa devirme ataşmanı kasaların sabit şekilde tutulmasına ve kontrollü şekilde döndürülerek ürün hasarını indirmeye yardımcı olur. Bu aşamada elde edilecek sonuçlar müşteri memnuniyeti açısından önemli olmaktadır.

 

  • Verimlilik: Kasaların dikey bir şekilde taşınması ve yerleştirilmesi işlemi insan gücü ile yapılmak istendiğinde ciddi anlamda zaman kaybını beraberinde getirirken aynı zamanda çok fazla kişinin çalışması gerektiği anlamını da ortaya çıkartır. Ancak kasa devirme ataşmanının kullanılmaya başlanması ile beraber iş süreçlerindeki verimlilik gözle görülür şekilde artış gösterir. Kasaların mümkün olan en hızlı şekilde dikey bir konuma getirilmesi, işletmeler için zaman tasarrufu sağlar. Çalışanların var olan kasaları teker teker döndürmesi yerine devirme ataşmanının kullanılması ile beraber süreç son derece hızlı ve verimli bir şekilde ilerler. Bununla beraber dikey hale getirilerek taşınan kasalar, yine ataşman kullanılarak düzenli bir şekilde istenilen yere istiflenir. Böylece var olan alana en fazla kasanın hiçbir şekilde zarar görmeden yerleştirilmesine olanak sağlar.